Безкоштовна консультація:
095-837-66-00

Документи для тендера Prozorro

Документи для тендера

Для успішної участі у тендері необхідно підготувати та подати тендерну пропозицію, яка повністю відповідає вимогам замовника.

Перш за все необхідно детально вивчити тендерну документацію, оскільки часто бувають випадки, коли замовники прописують вимогу про надання певного документу у місцях, які учасники просто не читають. Наприклад, у розділі ТД (тендерної документації) “Інформація про предмет закупівлі” міститься наступна вимога: “Під час надання послуг, що є предметом закупівлі, Учасник повинен вживати заходи щодо захисту довкілля від забруднення, про що має бути складений відповідний гарантійний лист”. Ненадання такого гарантійного листа буде підставою для відхилення тендерної пропозиції.

Отже, які документи для тендера вимагають замовники? Частина друга ст.16 Закону України “Про публічні закупівлі” дає можливість замовникам встановити наступні кваліфікаційні критерії до учасників:

– наявність обладнання та матеріально-технічної бази

– наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід

– наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору

  1. Наявність обладнання та матеріально-технічної бази. Для виконання даного критерію у більшості випадків замовники вимагають надання довідки в довільній формі, у якій учасник підтверджує, що має обладнання та матеріально-технічну базу, які є необхідними для виконання послуг/робіт чи поставки товару, які є предметом закупівлі. В окремих випадках тендерна документація містить форму такої довідки, який учаснику необхідно заповнити. У такому разі відступати від наданої у ТД форми не можна. В окремих випадках замовники вимагають надати перелік з найменуваннями обладнання, а також документи, які підтверджують володіння чи право користування ним. Це можуть бути технічні паспорти, договори оренди тощо.
  2. Наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. Для виконання даного критерію у більшості випадків замовники вимагають надання довідки в довільній формі, у якій учасник підтверджує, що має працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. В окремих випадках потрібно заповнити фому з іменами працівників, їх посадами, досвідом роботи на займаній посаді, досвідом роботи вцілому тощо. Окремо може вимагатися надання у складі тендерної пропозиції копій трудових паспортів працівників, дипломів чи сертифікатів.
  3. Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. Для виконання даного критерію у більшості випадків замовники вимагають надання довідки в довільній формі, у якій учасник підтверджує, що має досвід виконання аналогічного договору. Часто копію такого договору потрібно надати у складі тендерної пропозиції. Важливо розуміти, що необхідно надавати копію того договору, який є аналогічним саме по відношенню до конкретного предмету закупівлі.

Крім вищезазначеного, замовники вимагають і інші документи для тендера:

  1. Документи, що підтверджують повноваження посадової особи або представника учасника процедури закупівлі щодо підпису документів тендерної пропозиції. Зазвичай це виписка з протоколу засновників, копія наказу про призначення, довіреність, доручення, або інший документ, що підтверджує повноваження. ВАЖЛИВО: замовники по різному прописують дану вимогу, наприклад: “повноваження щодо підпису документів тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі підтверджується одним з таких документів” – в такому разі можна надати один з перерахованих документів, АЛЕ якщо “повноваження щодо підпису документів тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі підтверджується” і далі перелік документів через кому, тоді потрібно надати всі перераховані документи.
  2. Інформація про відсутність підстав, визначених у ст. 17 ЗУ “Про публічні закупівлі” – залежно від вимог замовника надається або довідка в довільній формі, або окремо довідки по кожному пункту ст. 17, або довідка за шаблоном замовника. На етапі участі в тендері відсутність підстав, передбачених ст. 17 підтверджується у довільній формі, надання оригіналів довідок, що підтверджують відсутність підстав вимагається лише від переможця.
  3. Копію паспорту (слід надавати копії ВСІХ сторінок, включаючи обкладинку), лист-згоду на обробку персональних даних, копії статуних документів, витяг з ЄДРПОУ, довідка з відомостями про учасника тощо.
  4. Копії дозволів, ліцензій.
  5. Розрахунки, кошториси (у випадку, якщо предметом закупівлі є, наприклад, будівництво чи ремонт)
  6. Заповнений та підписаний проект договору – необхідно заповнити всі можливі реквізити у договорі, що надається у ТД.

Якщо один або декілька документів, надання яких вимагається замовником не передбачені законодавством для надання певними учасниками (наприклад, вимагається надання ліцензії за умови, що отримання ліцензії для виконання робіт, які є предметом закупівлі не передбачено законодавством) потрібно включати до складу тендерної пропозиції лист-пояснення про підстави ненадання такого документа з посиланнями на норми законодавства.

Залишилися питання? Телефонуйте! Всі консультації щодо участі в тендерах безкоштовні!

+38 ‎095 837 66 00
+38 096 693 49 84

Або пишіть на:

argo.lawcompany@gmail.com

Довірте підготовку документів для тендера професіоналам! Ми допоможемо Вам знайти підходящий тендер, детально вивчимо тендерну документацію, ідеально підготуємо та подамо тендерну пропозицію.

У випадку необхідності – звернемося до замовника із уточненнями та запитами, напишемо вимогу або скаргу, захистимо Ваші інтереси у Антимонопольному комітеті України.

Працюємо по всій Україні!

документи для тендера

документи для тендера